Zagun İş Güvenliği Ekipmanları

Dikey ve Yatay Yaşam Hatları

Dikey ve Yatay Yaşam Hatları

Dikey ve Yatay Yaşam Hatları
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi alınarak, Yüksekte Çalışma yapan kişilerin iş kazalarından doğabilecek kayıpları asgari noktaya çekilmektedir. Verilen eğitim ile İş Güvenliği anlayışı yaygınlaştırılarak davranış değişikliği yaratılmaktadır. Eğitim alan kişiler; Yüksekte Çalışma kavramını, Tehlikelerin belirlenmesini, ankraj noktası tercihi yapabilmeyi, düşmeyi önleyici ve düşmeyi durdurma sistemlerini kullanmayı önce teorik olarak daha sonra uygulamalı eğitimde pratik olarak öğrenmektedir. Eğitimler uygulamaya yönelik olarak yapıldığından dolayı motor öğrenme becerilerini içeren birçok faaliyet ve sistem kurabilme teknikleri Yüksekte Çalışacak kişiler tarafından kavranmaktadır.

Yaşam Hatları, gelişen Teknoloji ve verilen eğitimler ile birlikte yüksekten düşerek meydana gelen iş kazaları % 0 a kadar indirgenmektedir. Yükseklik kavramı tam olarak bilinmediği ve bilinç oluşturulmadığı için tehlikelerin farkedilemez ve sonrasında düşme; anlam olarak iş kazası gerçekleşmektedir. Bunun sonucunda da işveren ve çalışan açısından maddi ve manevi kayıplar meydana gelmektedir. Bir insanın çalışma esnasında geçirdiği kaza için oluşan maliyet, beklenmeyen ve çok yüksek bir zarardır. Böyle bir kayıp, manevi sorumluluk yanında maddi yük ve kanuni sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Sonuç olarak meydana gelecek zararın maddi olarak hesaplanması, İş Güvenliği ve Eğitim için harcanacak ücretten fazla olacağı aşikardır.

SafeDuo AC 360 Dikey Yaşam Hattı (Çelik Halatlı)
Özellikle yüksek katlı bina ve plazaların dış cephelerinde, yüksekte çalışılan tüm merdivenlerde, Telekomünikasyon sektöründe alıcı ve verici antenlerin monte edildiği Latis( kafes direk) ve monopol tipi kulelerde, televizyon anten alıcı ve verici kulelerinde, sivil ve askeri haberleşme kulelerinde, elektrik iletimi ve dağıtımı için kullanılan Latis( kafes direk) tipi kulelerde, çimento sektörü ve gıda arıtma tesislerinde bulunan silolarda , Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan Rüzgar Enejisinin, Rüzgar Türbinlerinin şarj kontrol ünitelerinin bakımlarının yapılmasında, HES’ lerin bakımlarının yapılmasında uygulanırken, özellikle yüksekte çalışan ve merdiven kullanarak bakım, montaj işleri yapan personelin güvenli iniş ve çıkışlarının sağlanabilmesine yönelik olarak kullanılıyor.

SafeDuo HL 360 Yatay Yaşam Hattı (Çelik Halatlı)
SafeDuo HL 360 Yatay Yaşam Hatları (Çelik Halatlı) her türlü endüstriyel yapının çatı, keti yolları gibi çalışma alanları, akaryakıt dolum tesisleri, havalimanı, hangar, depo, otel, alışveriş merkezi, kule, plaza gibi yüksek katlı binaların çatıları, yüksekte çalışma gerektiren diğer bölümlerde inşaat halindeki yapıların döşeme çatılarında uygulanmaktadır. Yatay Yaşam Hattı , yapılan çalışmalar sırasında yaşanabilecek düşme vakalarını engelleyerek, çalışanlara güvenli yatay çalışma alanı sağlamaktadır.

Benzer İçerikler

Halil Rıfat Paşa Mah.Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat : 10/11 No.1583 Okmeydanı-Şişli-İstanbul