Zagun İş Güvenliği Ekipmanları

İnşaat Güvenlik Ağları ve Fileleri

İnşaat güvenlik filesi, çalışanların güvenliğini sağlama amacıyla kullanılan kritik bir güvenlik önlemidir. Bu nedenle, doğru malzemelerin seçimi, düzenli bakım, uygun montaj ve işçi eğitimi gibi faktörlere dikkat edilmesi önemlidir. Zagun inşaat güvenlik ağı TS EN 1263-1, TS EN 1263-2 kurulum standartına sahipdir.

Güvenlik filesi veya güvenlik ağı, çeşitli mekanlarda malzeme veya insan düşmesine karşı alınan bir güvenlik önlemidir. Tehlike oluşturan alanlarda yatay veya dikey olarak gerilen Zagun güvenlik filesi, yüksek mukavemetli ağları ve bağlantı elemanları ile son derece güvenilir bir düşme koruma sistemidir.
Güvenlik Filesi Uygulama süresi proje büyüklüğü ve şartlara göre değişim göstermektedir. Bu konuda teklif aşamasında müşterilere bilgi verilmektedir.
Güvenlik ağı dış cephelerde kullanılması dışında tehlike arz eden merdiven,asansör, şaft boşluğu ve galeri boşluklarında da kullanılmaktadır. Güvenlik ağları kullanım şekillerine göre S,T,U ve V tipi olarak sınıflandırılmaktadır. Güvenlik filesi personel düşmelerinde de yüksek önem taşır ve hayat kurtarır.
Güvenlik Ağı düşme riski olan ve maksimum çalışma yerinin 7 metre altına kurulmalıdır
TS EN 1263-1 Standardına uygun ağlar; kullanılan ham madde, örme tipi, ip kalınlığı ve göz aralığı gibi sebeplerle yüksek maliyetli olmaktadır. Ağlar 6 mm 100×100 mm polyamid ve makine örgüsüdür.
İnsan düşmesini engelleyen güvenlik ağları standardı TS EN 1263-1, kurulum standardı TS EN 1263-2’dir. Güvenlik ağlarının bu standartlarda ve TSE belgeli olması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır.
Guvenlik Agi Konsolu Gravisafe

Neden Zagun Ürünleri?

20 Yıllık Büyük Tecrübe

Firmamız sektörde 20 Yılı aşkın bir süredir, başta güvenlik ağı sistemleri olmak üzere, düşme önleyici sistemler ile sektörün öncü firmasıdır. Sektörde her türlü standartların oluşturulması ve uygulanması konusunda çalışmalarını titizlikle yürüterek öncü olmanın sorumluluğunu taşımaktadır.

Halil Rıfat Paşa Mah.Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat : 10/11 No.1583 Okmeydanı-Şişli-İstanbul