Zagun İş Güvenliği Ekipmanları

İnşaat Güvenlik Filesi – Sistem S

guvenlik-agi-sistem-s-2

Güvenlik ağı TS EN 1263-1 standartında yer alan SistemS , güvenlik filelerinin iç mekanlarda yatay kullanımı içeren sistemdir.

Bu sistemde asansör kuyuları, galeri boşlukları, köprü altı kapamaları, çelik çatı montajı gibi uygulamalar yer almaktadır.

İnşaat güvenlik filesi olarak Polyamid hammadden imal edilmiş göz açıklığı 100 mm e kadar olan fileler kullanılmaktadır.Firmamız bu sistemin tüm aşamalarında montaj hizmeti vermektedir. Özellikle iple erişim gereken. yerlerde IRATA sertifikalı personellerimiz uygulamalar yapmaktadırlar. 35 m2 ve üstü uygulamalar standart kapsamında olduğundan altı uygulamalarda her şantiyeye uygun farklı uygulamalar yapılmaktadır.

  • Güvenlik ağı TS EN 1263-1
  • Yatay Kullanım : Asansör şaftları, galeri boşlukları, köprü inşaatları, çelik çatı montajı
  • 30 KN K Tipi Kenar ipi
  • Class B2 ( Minimum 4,4 Kj kopma enerjisi)
  • İstenilen ölçülerde üretim ( Sertifikalı 35 m2 üzeri )
  • Alev almaz özellik için bizimle irtibata geçiniz
  • Poliamid ve polipropilen hammadde
Güvenlik filesi veya güvenlik ağı, çeşitli mekanlarda malzeme veya insan düşmesine karşı alınan bir güvenlik önlemidir. Tehlike oluşturan alanlarda yatay veya dikey olarak gerilen Zagun güvenlik filesi, yüksek mukavemetli ağları ve bağlantı elemanları ile son derece güvenilir bir düşme koruma sistemidir.
Güvenlik Filesi Uygulama süresi proje büyüklüğü ve şartlara göre değişim göstermektedir. Bu konuda teklif aşamasında müşterilere bilgi verilmektedir.
Güvenlik ağı dış cephelerde kullanılması dışında tehlike arz eden merdiven,asansör, şaft boşluğu ve galeri boşluklarında da kullanılmaktadır. Güvenlik ağları kullanım şekillerine göre S,T,U ve V tipi olarak sınıflandırılmaktadır. Güvenlik filesi personel düşmelerinde de yüksek önem taşır ve hayat kurtarır.
Güvenlik Ağı düşme riski olan ve maksimum çalışma yerinin 7 metre altına kurulmalıdır
TS EN 1263-1 Standardına uygun ağlar; kullanılan ham madde, örme tipi, ip kalınlığı ve göz aralığı gibi sebeplerle yüksek maliyetli olmaktadır. Ağlar 6 mm 100×100 mm polyamid ve makine örgüsüdür.
İnsan düşmesini engelleyen güvenlik ağları standardı TS EN 1263-1, kurulum standardı TS EN 1263-2’dir. Güvenlik ağlarının bu standartlarda ve TSE belgeli olması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır.

Benzer Ürünler

Halil Rıfat Paşa Mah.Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat : 10/11 No.1583 Okmeydanı-Şişli-İstanbul