Zagun İş Güvenliği Ekipmanları

İnşaat Güvenlik Filesi – Sistem V

zagun-guvenlik-filesi-sistem-v

Vertosafe Güvenlik Ağı Sistemimiz EN1263-1 standardında Sistem V diye sınıflandırılmıştır.

Sistem Çalışılan Yerin bir alt katı ile 3 mt üstünü V Şeklinde kapatacak şekilde dizayn edilmiştir.İnşaat güvenlik filesi olarak Polymaid hammadden imal dedilmiş göz açıklığı 100 mm e kadar olan fileler kullanılmaktadır

Bu sistemde döşemelere yerleştirilen plakalara kule vinç yardımı ile L biçimli borular yerleştirilir.Bu borulara güvenlik ağı halat yardımı ile çekilir. Ağları Alt Kısmı ismi u biçiminde ankrajlara takılır.

  • Güvenlik ağı TS EN 1263-1
  • Konsol destek borularına bağlanır
  • 30 KN K Tipi Kenar ipi
  • Class B2 ( Minimum 4,4 Kj kopma enerjisi)
  • Standart ölçü: 5 x 7 metre ( Diğer boyutlar için bizimle irtibata geçiniz )
  • Alev almaz özellik için bizimle irtibata geçiniz
  • Poliamid ve polipropilen hammadde
Güvenlik filesi veya güvenlik ağı, çeşitli mekanlarda malzeme veya insan düşmesine karşı alınan bir güvenlik önlemidir. Tehlike oluşturan alanlarda yatay veya dikey olarak gerilen Zagun güvenlik filesi, yüksek mukavemetli ağları ve bağlantı elemanları ile son derece güvenilir bir düşme koruma sistemidir.
Güvenlik Filesi Uygulama süresi proje büyüklüğü ve şartlara göre değişim göstermektedir. Bu konuda teklif aşamasında müşterilere bilgi verilmektedir.
Güvenlik ağı dış cephelerde kullanılması dışında tehlike arz eden merdiven,asansör, şaft boşluğu ve galeri boşluklarında da kullanılmaktadır. Güvenlik ağları kullanım şekillerine göre S,T,U ve V tipi olarak sınıflandırılmaktadır. Güvenlik filesi personel düşmelerinde de yüksek önem taşır ve hayat kurtarır.
Güvenlik Ağı düşme riski olan ve maksimum çalışma yerinin 7 metre altına kurulmalıdır
TS EN 1263-1 Standardına uygun ağlar; kullanılan ham madde, örme tipi, ip kalınlığı ve göz aralığı gibi sebeplerle yüksek maliyetli olmaktadır. Ağlar 6 mm 100×100 mm polyamid ve makine örgüsüdür.
İnsan düşmesini engelleyen güvenlik ağları standardı TS EN 1263-1, kurulum standardı TS EN 1263-2’dir. Güvenlik ağlarının bu standartlarda ve TSE belgeli olması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır.

Benzer Ürünler

Halil Rıfat Paşa Mah.Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat : 10/11 No.1583 Okmeydanı-Şişli-İstanbul